Odkomarzanie w Powiecie Jasielskim

Wszystko, co dotyczy Powiatu Jasielskiego! Planowane inwestycje, propozycje zmian i sugestie dotyczące rozwoju naszych małych miejscowości.
Wulgar
Posty: 5
Rejestracja: 16 czerwca 2019, 19:04 - ndz

16 czerwca 2019, 19:56 - ndz

Ludzie na obrzeżach Jasła też chcą żyć, chcą cieszyć się latem i wakacjami. Kiedy planowane jest odkomarzanie w Osobnicy, na terenach narażonych na powódź? Warto o tym porozmawiać!
lilka
Posty: 6
Rejestracja: 01 czerwca 2019, 21:59 - sob

16 czerwca 2019, 22:55 - ndz

jak kogoś zagryzą na śmierć komary to wtedy na następny dzień będzie odkomarzanie

to jak z remontami dróg - dopiero jak jest wypadek to nagle w parę dni potrafią załatać dziury
Ronin
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 2019, 20:02 - ndz

23 czerwca 2019, 20:18 - ndz

Mamy doskonałe dowody w wielu miastach negatywnego działania odkomarzania na przyrodę, rośliny, glebę.
Zapomnieliśmy o tym że matka natura dokonałe radzi sobie z kontrolą wszystkiego. My uarzajcy się za myślących i inyeligętnych powinniśmy conajmniej nie przeszkadzać i nie niszczyć natury a najlepiej jakbyśmy uczyli się symbiozyni wspierania jej. Dokonał czas mamy na to aby przygotować się na przyszły roknp. O sądzić zieleńców w mieści lawenda kwitnie od czerwca do września, pięknie pachnie i odstrasza wiele owadów, jest roślina miododajna do tego miód jest z niej wysokiej jakości zamiast sądzić bratki niech miasto posadzi to wieloletnią roślinę i ja rozmnaża badmiar powinien być rozdawane ludziom do ogródków, zapach lawendy jest również kojący dla naszego zestreaowanego organizmu - jak widzimy pięknie pachnąco przyjemnie i korzystnie kasa wydana raz pozwala na wiele lat się cieszyć spokojem. Kolejna rzecz to jerzyki zwinni akrobacji nieba pożeracze ogromnych ilości komarów jeden jerzyk może nawet dziennie zjeść do 20 tys komarów. JSM na Kotlinie ma zamontowanych kilka budek, również w rozmowie pod postem na fb prezes J. Przetacznik powiedział że jak miasto zdobędzie środki na budki i je zakupi to JSM powiesi je na własny koszt więc co stoji na przeszkodzie ( podejmę się osobiście zbieranie materiałów na budowę takich budek jak będziecie chcieli pomoc podam namiar). Dla zainteresowanych napewno Oje Jasło napisze szczegóły o budkach i wabikach jestem już po rozmowę w sprawie wabików z angielskim doktorem zajmującym się tymi ptakami i zakupie płytę z nagraniem do celów wabieni tych ptaków:
Dear Wojciech,

Thank you very much for your enquiry. I think you are referring to the CD of the calls of Swifts that we sell for £7 to European Residents. You can order it for delivery by post here
https://www.swift-conservation.org/Shopping%21.htm
and we will send it to you. It comes with full instructions (which I also attach to this message).
Unfortunately they are not in Polish, but I am copying this to a Polish friend who is very experienced in all things to do with Swifts, so she can help you if need be.

Best wishes, Edward Mayer

Kolejnymi sprzymierzeńcem są wróble i Sikorski, które w okresie karmienia młodych również polują na owady.

Można również używać różnych olejków eterycznych. Powiedzmy chemii stop. Zacznijmy wspierać i odbudowywać naturę.

Parki, łąki naturalna ostoja dla ptaków a śpiew ich bywa naprawdę wspaniałym relaksem od codziennego chałasu.
Wulgar
Posty: 5
Rejestracja: 16 czerwca 2019, 19:04 - ndz

24 czerwca 2019, 12:28 - pn

Dobrze, że działasz Ronin i podejmujesz się tego. Ale tym powinny się zainteresować władze miasta, po co oni są? Chyba tylko po to, żeby brać pieniądze.
Ronin
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 2019, 20:02 - ndz

24 czerwca 2019, 14:10 - pn

Jak to dobrze stwierdziłeś barćkase i odchaczać bzdurne realizację. Podziałam ale niestety sam wiele nie dam rady ale jak My wszyscy zaczniemy wspólnie składać pomysły naglasniac je może coś zmienimy.
ODPOWIEDZ